O firmie - Dom Zrajkowski domy z drewna, domy z bali
PL DE
Odwiedź nas na Odwiedź nas na facebook
O firmie
O firmie – budowa domów z drewna
DOM to rodzinna firma z tradycją przekazywaną z ojca na syna. Głównym profilem naszej działalności jest budowa domów z drewna . Od 1989 roku firma intensywnie się rozwija i działa na większą skalę do dnia dzisiejszego.

Wybudowaliśmy nowe tartaki, budynki gospodarcze oraz nowoczesny i funkcjonalny park maszynowy, wyposażony w wysokiej klasy urządzenia do obróbki drewna. Zakupiliśmy profesjonalne maszyny WEINIG GROUP wraz z całym oprzyrządowaniem, a także kompletną szlifiernię do precyzyjnego ostrzenia i kontroli jakości frezów. Wprowadziliśmy najnowsze technologie i nawiązaliśmy współpracę z biurami projektowymi oraz konstruktorami.

Naszym klientom oferujemy domy z bali, domy drewniane pod klucz, karczmy i motele z drewna, pensjonaty oraz drewniane domy letniskowe. Drewno do budowy domów pozyskujemy z najczystszej części Polski – Podlasia, a jego obróbka w naszej firmie zachodzi w sposób ekologiczny. Domy budujemy ze świerku, sosny, jodły oraz modrzewia – czyli drzew „oddychających” co gwarantuje naturalną klimatyzację powietrza, chroniącą drogi oddechowe mieszkańców.

Jesteśmy w stanie wykonać, a także zrealizować dowolny projekt oraz wnętrze domu w zależności od potrzeb Inwestora. Prowadziliśmy budowę obiektów drewnianych w Norwegii, Szwecji, Belgii, Ukrainie (Krym) oraz prężnie działamy na terenie całego kraju.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.

Materiały

Materiały – drewno świerku, modrzew, sosna

Głównym materiałem jaki używamy do produkcji domów jest specjalnie wyselekcjonowane drewno. Budujemy z świerku modrzewia i sosny.
Drewno świerku – charakteryzuje się sprężystością co sprawia, że jest bardzo plastyczne i dom jest wstanie przetrwać różnego rodzaju anomalie pogodowe. Świerk ma jasny jednolity kolor, rzadko też występują przebarwienia co nadaje budynkom lekki charakter.
Modrzew – drewno najbardziej pożądane, charakteryzujące się bardzo wysoką trwałością. Modrzew jest odporny na wilgoć i czynniki atmosferyczne. Dodatkowe atuty, jakie posiada to drewno: interesujący rysunek słojów oraz nie wymaga impregnowania.
Sosna – starodrzew. Drewno zaliczane do trwałych i najczęściej stosowanym w budownictwie drewnianym. Charakteryzujące się przyjemnym zapachem. Wielkim plusem tego drzewa jako materiału budulcowego jest fakt, że budynki ”ładnie się starzeją”.

Nowoczesny park maszynowy

Nowoczesny park maszynowy

Elementy drewnianych ścian są obrabiane od początku procesu budowy w zakładzie firmy na najnowszych i profesjonalnych maszynach. Do cięcia używamy traków WOOD-MIZER, pozwalających bardzo precyzyjne i oszczędnie dociąć materiał. Obróbka finalna jest wykonywana na obrabiarkach WEINIGA z wykorzystaniem najnowszej technologii. To właśnie profesjonalna technologia, pozwala nam na stosowanie wrzecion narzędziowych o dużych prędkościach i precyzji. Uzyskiwany produkt końcowy tak zwany bal jest wykonany bardzo dokładnie i ciasno spasowany, co powoduje, że proces montażu jest łatwiejszy i przede wszystkim szybszy. Poza tym budynki wyglądają estetycznie są lepiej zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi, dlatego też starty ciepła są ograniczone.

Własne tartaki i suszarnie

Własne tartaki i suszarnie

Po obróbce drewna jest ono przechowywane w tartakach, w których znajdują się specjalne drewniane wiaty, gdzie zachodzi naturalny proces sezonowania się, czyli powolne zmniejszanie wilgotności drewna w stabilnych warunkach. Natomiast drewno przeznaczone na elementy wykończeniowe budynków jest dodatkowo dosuszane w suszarniach. Firma pod względem zaplecza technologicznego, materiałowego jest całkowicie samowystarczalna.